187 BİN ÇOCUĞUMUZ İÇİN...

Malatya’da 187 bin evladımız yaşıyor. “İki günü birbirine denk olan ziyandadır” der Peygamber Efendimiz. Çocuklar bizim yarınımız. Yarınımızın bugünden daha iyi olması için hizmetlerimizin merkezine öncelikle çocuklarımızı koyuyoruz.

En başta çocuklarımız için BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ.

 

incele

                         

186 BİN GENCİMİZ İÇİN...

Malatya’mız 186 bin genç nüfusu ile ayrıcalıklı ve dinamik bir konuma sahip. Gençler için attığımız her adımda beklenti ve potansiyellerini iyi analiz ederek genç bakış açısı ile onların içindeki enerji, merak ve yeni arayışlarını karşılayacak hizmet ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz.

Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin sportif, kültürel ve sosyal hayatlarının yanısıra düzenlemiş olduğumuz çalıştaylar ile gençlerimizin geleceklerine de yön veriyoruz.

Gençlerimizle birlikte daha dinamik bir kent inşa etmek için “BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

incele

                         

303 BİN KADIN İÇİN...

Kadınlarımız… Annemiz, kardeşimiz, evladımız, eşimiz… Memleketin geleceğini inşa eden gerçek mimarlarımız. Aile birlikteliği ve bütünlüğümüzün temel dayanağı. Cennetin ayakları altına serildiği değerli varlıklarımız.

Birbirinden farklı birçok misyonu özveri ve titizlikle yaşama geçiren kadınlarımız içindir en özel hizmetlerimiz. Malatya’yı ilmek ilmek beraber dokuduğumuz kadınlarımız için attığımız her adım daha bir önemlidir, ailenin sağlamlaşması için olacak…

Kadınlarımız ile birlikte güçlü bir Malatya oluşturmak için “BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

incele

                         

69 BİN ENGELLİ HEMŞEHRİMİZ İÇİN...

Malatya’mızda 69 bin engelli hemşehrimiz ikamet ediyor. ‘Bir toplumun değeri engellisine verilen değer kadardır’ düsturuyla hareket edeceğiz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya da birlikte yaşadığımız 69 bin engellimiz için gerekli fiziki ve sosyal engelleri ortadan kaldırarak sosyal ve toplumsal hayatın içinde aktif rol almaları için gerekli öncelikleri göz önünde bulundurarak, sosyal belediyecilik anlamında yatırım ve hizmet üretiyoruz.

Engellilerimizin engelsiz bir Malatya’da mutlu olarak yaşamaları için “BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

incele

                         

75 BİN YAŞLI HEMŞEHRİMİZ İÇİN...

Geçmiş ile gelecek arasında önemli bir köprü görevi gören, tecrübeleri ile her anlamda bizlere farklı bir projeksiyon tutan,  duaları ile yolumuza devam ettiğimiz yaşlılarımız bizler için en önemli değerlerimizdir.  

Malatya’da yaşayan 75 bin yaşlımızın hayat kalitesini yükseltmek, yalnız olmadıklarını hissettirmek, sosyal ve toplumsal hayat ile bağlarını koparmadan, gerekli fiziki yatırımlar dışında gönülden gönülle uzanan köprüler oluşturmak için “BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

incele

                         

Bölgenin En Büyük Kültür Merkezi Malatya’da Yükseliyor

 

Kültür anlamında yapmış olduğumuz hizmetlerde önceliğimiz; Malatya’mızı kültür ve sanat hizmetleri ile yoğunlaştırmak ve bu kapsamda yatırım kapasitemizi genişletmektir. Bu bağlamda Malatya’mızın marka bir şehir olma yolunda değerini arttırmaya yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden aralıksız devam ediyoruz.

incele

                         

FUARLAR KENTİ MALATYA’YA MODERN FUAR ALANI

 

Fuarlar, hem şehircilik vizyonu, hem de sağlayacağı katma değer bakımından kentler için büyük bir önem taşımaktadır. Malatya’mız,  sosyal ve kültürel çekiciliği, gelişmişlik düzeyi, ticari ve demografik yapısına bağlı olarak düzenlenen fuar organizasyonları ile gerek bölge içinde gerekse ülke içinde cazibe merkezi konumunda yer almaktadır.

incele

                         

MİLLET BAHÇESİ İÇİN İLK ADIMI ATTIK...

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın işaretiyle eski stadyumları millet bahçelerine dönüştürme projesi çerçevesinde eski stadyumumuzun bulunduğu alanı halkımızın hizmetine sunuyoruz.

incele

                         

ESKİ BELEDİYE MEYDANI, YENİ KENT MEYDANI

 

Vatandaşlarımızın şehrin sıkışıklığından bir nebze de olsa kurtularak nefes alabilecekleri yeni bir meydanı Malatya’ya kazandırıyoruz.

incele

                         

BATTALGAZİ İLÇEMİZİ CAZİBE MERKEZİ YAPIYORUZ

 

İnderesi Tabiat Parkımız 900 dönüm alana kurulacak, 100 dönümünü bu yıl açacağız.

 

 

 

 

incele

                         

1/5000 VE 1/25.000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANLARI


 “Birlikte Yürüyeceğiz” sloganı ile adım attığımız tüm işlerde olduğu gibi şehrin geleceğini planladığımız bu çalışmalarda da;  ilçe belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşları ve siz değerli hemşerilemizin görüş ve önerileri doğrultusunda ilerliyoruz.

incele

                         

AKILLI KAVŞAKLARLA TRAFİĞİ RAHATLATIYORUZ

 

Malatya’ya 21 “Akıllı Kavşak” daha kazandırıyoruz. Sürücüler için, sevdikleri ile daha fazla vakit geçirecekleri zaman kazandırıyoruz.

incele

                         

ÇEVRE YOLU ALTINA BİSİKLET YOLLARI YAPIYORUZ

 

15 Yeni Akıllı Bisiklet İstasyonunu Çevre Yolu altındaki mahallelerimize kurmak için çalışmalara başladık.

incele

                         

ŞEHRİN FARKLI NOKTALARINA TAKSİ VE MİNİBÜS EVLERİ

 

Şoförlerin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve dinlenebileceği alanların da olduğu evler yaptık.

incele

                         

TÜRKİYE’DE BİR İLK: ENTEGRE ÇEVRE PROJESİ

 

12.4 Mg Watt’lık Enerji İle 60 Bin Hane, 310.000 Nüfusun Aydınlatma İhtiyacını Karşılayacağız

incele

                         

60 BİN METREKARELİK GES İLE YILLIK 3 MW ELEKTRİK ÜRETİMİ HEDEFLİYORUZ

 

Malatya’yı sürdürülebilir enerji üssü haline getirme hedefi doğrultusunda yatırım ve hizmetler gerçekleştiyoruz.

incele

                         

YAKA MAHALLESİ’NE 1 MW GES KURUYORUZ

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretiminin yaygınlaştırılması, ülke olarak enerjide dışa bağımlılığın azaltılmasına katkı yapmak ve Büyükşehir Belediyemize kaynak çeşitliliği sağlamak amacıyla bir GES(Güneş Enerjisi Santrali) de Yaka Mahallesi’ne kuruyoruz.

incele

                         

MALATYA’YI ENERJİ ÜSSÜ HALİNE GETİRİYORUZ

 

Büyükşehir Belediyesi olarak tamamladığımız ve yapımını sürdürdüğümüz enerji yatırımlarımızdan yaklaşık 90 bin hanenin aydınlatmasına eşdeğerde saatte 18,6 mw enerji üretimini hedefliyoruz.

incele

                         

KUYUÖNÜ’NE HES PROJESİ

 

Kullanılabilecek tüm doğal kaynaklardan enerji üretmek için çalışıyoruz.

 

incele

                         

HORATA PARKINI HİZMETE AÇIYORUZ

Malatya genelinde birçok yeşil alan ve parkı Malatyalıların hizmetine sunarken bazı park ve mesire alanlarını da yenileyerek daha modern hale getiriyoruz.

incele

                         

HAYVANAT BAHÇESİNİ HİZMETE AÇIYORUZ

 

Çocukları modern çağın bağımlılıkları televizyon ve internet kullanımından kurtarıp, toprakla temas edecekleri, doğa ile iç içe zaman geçirecekleri, belki de sadece kitaplardan ve ekranlardan tanıdıkları hayvanları yakından görebilecekleri yeni bir alanı kullanıma sunuyoruz.

incele

                         

TURGUT ÖZAL PARKI 2. ETABINI BİTİRİYORUZ

 

Vatandaşlarımızın doğal güzellikler içinde hem dinlenmelerini hem de güzel vakit geçirmelerini sağlamak için nezih bir mesire alanı haline getirilen Turgut Özal Tabiat Parkı’nın Hayvanat Bahçesi devamındaki 2. etap alanında çalışmalarımızı tamamlama noktasına getirdik. Önümüzdeki aylarda halkımızın hizmetine sunacağız.

 

incele

                         

MASAL PARKI

Evlatlarımız göz nurumuz, yarınlarımız, ülkemizin aydınlık geleceği… Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’da bir ilki daha çocuklarımız için hayata geçiriyoruz. Çocuklarımızın hayal dünyalarını geliştirmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, eğlenirken aynı zamanda olmazsa olmaz değerlerimizi öğretmek adına 17 bin metrekarelik bir alana Masal Parkı yapıyoruz.

incele

                         

ÇEVREYOLU ALTINA 5 YENİ PARK

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımıza yaptığımız bütün yatırımlardaki hedefimiz; çocuklarımızın ruhsal, fiziksel ve zihinsel dünyalarında olumlu etki bırakacak kalıcı izler oluşturmak.

incele

                         

ÖZALPER PARKINA ENGELLİ ÇOCUKLAR EĞİTİM MERKEZİ

 

Özalper Parkında, temelini yılsonuna kadar atacağımız bir proje ile otizmli ve down sendromlu çocuklarımız için 5 dönümlük özel bir eğitim merkezi inşa ediyoruz.  

incele

                         

FERİBOT İSKELESİNE MESİRE ALANI KAZANDIRIYORUZ

 

Malatya’nın Büyükşehir statüsü almasının ardından iç sularda taşımacılığın belediyelere geçmesi ile birlikte Büyükşehir Belediyemiz iskelelerin daha modern ve sağlıklı kullanımını sağlamak için çalışmalar başlattı.

incele

                         

HAYVAN BARINAĞI ve DOĞAL YAŞAM ALANI

 

İnsanoğlu, sadece birbirine karşı saygı ve sevgi beslemeli değilyaratılan tüm canlılara karşı sevgi ve saygı gösterebilmeli. Bu temel yaklaşım içinde Büyükşehir Belediyemizin Yeniköy bölgesinde 128 dönüm alan üzerine yaptığı ve Türkiye'ye örnek olabilecek, 5 yıldızlı hizmet kalitesine sahip Hayvan Barınağı ve Doğal Yaşam Alanının eksiklerini yılsonuna kadar bitirip açılışını yapacağız.

incele

                         

KUZEY KUŞAK YOLU 3. VE 4. ETAP

 

Malatya’nın merkezde yoğunlaşan trafik yükünü azaltmak ve Çevre Yolu altındaki bölgelerde daha sağlıklı bir gelişme sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ettiğimiz Kuzey Kuşak Yolu’nda sona yaklaşıyoruz.

incele

                         

GÜNEY KUŞAK YOLU 2. KISIM YOL AÇMA VE AKILLI KAVŞAK

 

 

Malatya trafiğine nefes aldıracak Güney Kuşak Yolu’nda 2. etap çalışmalarımız devam ediyor. 

 

incele

                         

21 PRESTİJ CADDE

 

Bulvarlar, caddeler şehirlerin imajıdır. Şehrimizin güzelliğine güzellik katan, bölgemizin gelişmesine katkı sağlayacak 21 adet Prestij Caddesi Projesini de kısa zamanda şehrimize kazandıracağız.

 

incele

                         

KIRKGÖZ YOLUNU STANDARTLARA UYGUN HALE GETİRİYORUZ

 

Kırkgöz yolunda da şu anda 8 m olan yolun genişliğini 22 metreye çıkarıyoruz.

 

incele

                         

YOL AÇMA VE GENİŞLETME ÇALIŞMALARIMIZDA HIZ KESMİYORUZ

Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 1490 km yol genişletme çalışmasının yanı sıra 480 km yol açma çalışması yaptık. Bu yıl içerisinde ise 66 km yeni yol açma çalışması, 205 km de yol genişletme çalışması yapmayı planlıyoruz.

 

incele

                         

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARIMIZ

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARIMIZ

incele

                         

KÖPRÜ ve MENFEZLERLE KIRSAL YOLLAR ARTIK DAHA GÜVENLİ

 

48 adet köprü sayımızı 52 ‘ye, 53 adet olan menfez sayımızı 75 ‘e çıkaracağız

incele

                         

YENİ KONKASÖR TESİSİNİ HİZMETE SUNUYORUZ

 

Konkasör tesisleri ile yol ihtiyaçlarına hızlı çözümler üretiyoruz

incele

                         

BATIYA İTFAİYE MERKEZİ İNŞA EDİYORUZ

 

İtfaiyede önemli olan, vakalara hızlı müdahale etmektir. Bu nedenle şehrimizin batısında Şeker Arazisi Mevkii’ne yeni bir itfaiye merkezi inşa ediyoruz.

incele

                         

DOĞUYA YENİ İTFAİYE BİNASI YAPIYORUZ

 

Battalgazi ilçemizdeki, acil durumlarda şehrin doğusuna hızlıca müdahale edilebilmesi için Çöşnük Kavşağına yeni itfaiye binası inşa edeceğiz.

incele

                         

KURU KAYISI LİSANSLI DEPO ve BORSASI PROJESİ

 

Malatya’nın altın değerindeki ürünü kayısı ile ilgili projeleri çok önemsiyoruz. Şehrimizin bu anlamda ciddi bir ihtiyacı olan, tarım ürünlerinin sağlıklı ve güvenceli koşullarda depolandıkları tesis anlamına gelen lisanslı depoyu Malatya’ya kazandırmak için çalışmalara başladık. Yeni Hal Binası yanında kurmayı planladığımız tesisin, ihale aşamalarını bu yıl içinde tamamlayarak yüklenici firma ile sözleşme imzalayarak temel atmayı planlıyoruz.

incele

                         

MALATYA’YA YERLİ TOHUM BANKASI PROJESİ

 

Bu yıl çalışmalarına başlayacağımız Yerli Tohum Bankası Projemiz ile genetiği ile oynanmamış, yerel tohum çeşitlerimizin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

incele

                         

TURGUT ÖZAL MÜZESİ

TURGUT ÖZAL ANI EVİ ve ARAŞTIRMA MERKEZİ

“Devlet millet içindir, millet devlet için değildir” anlayışı ile hareket eden,  devletin resmi çizgisini renkli kişiliği ve sivil yönetim anlayışı ile şekillendiren ve sadece Malatya için değil, Türkiye için önemli bir portredir 8. Cumhurbaşkanımız,  hemşerimiz Turgut Özal.

incele

                         

RADYO VE GRAMAFON MÜZESİ

Gelişen ve hızla değişen teknoloji sonucunda her şey çok çabuk eskiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak kurduğumuz müze ile hemşehrilerimizi iletişim alanında yakın dönemimize damga vurmuş olan radyonun yayın hayatında kısa bir yolculuğa çıkarıyoruz.

incele

                         

KÜLTÜR VE SANATI MAHALLELERİMİZE TAŞIYORUZ

 

Kadınlarımızın, gençlerimizin ve çocuklarımız için modern ortamlarda, sanatsal faaliyetlerini düzenlemek, ders çalışma ortamları oluşturmak, kaliteli ve verimli zaman geçirmelerine katkıda bulunmak amacıyla Malatya’mızın her semtine hizmet götürüyoruz.

incele

                         

KÜLTÜREL YAYINLARIMIZ ZENGİNLEŞİYOR

 

“İnsan yetiştiren şehir” algısı ile bilinen Malatya’mızın mevcut kültürel birikimlerini gelecek nesillere aktarmak ve kentimizin kültür hazinesini çeşitlendirerek zenginleştirmek adına bastığımız kitapları vatandaşlarımızın istifadesine sunuyoruz.

incele

                         

ÖNCE EĞİTİM…

NEZAKET OKULLARI

Yarınlara güvenmek ve ümidimizi taze tutabilmek için çocuklarımız için yaptığımız yatırımları önemsiyoruz.

 

incele

                         

LGS (LİSEYE GEÇİŞ SINAVI) ve YKS (YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI) HAZIRLIK KURSLARI

 

Çocuklarımıza okul derslerine takviye amaçlı sınavlara hazırlık kurslarını ücretsiz olarak veriyoruz.

incele

                         

8. MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ

 

Ulusal ve uluslararası platformda kentimizi daha iyi temsil etmek, hemşerilerimizi yerli ve yabancı film anlamında potansiyellerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz Film Festivalleri ile sinemaseverleri ve sinemacıları Malatya’da buluşturuyoruz.

incele

                         

6. ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI

Sporseverlerin satrançtaki yeteneklerini rekabet ortamında buluşturarak eğlenceli bir hale getirdik. Farklı sportif faaliyetlerle şehrimizdeki sosyal ve kültürel hayata canlılık katarken bir yandan da özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın kötü alışkanlıklara yönelmelerine de engel oluyoruz.

incele

                         

BATTALGAZİ İLÇEMİZE SPOR SAHASI YAPIYORUZ

 

Gençlerimizin zihinlerini boş ve gereksiz anlayış ve çalışmalardan arındırmak, ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik sorunları tespit etmek ve çözümler üretmek amacıyla genç bakış açısı ile hizmetlerimizi zenginleştiriyoruz. Onlar için yeni spor alanları, sosyal alanlar oluşturmaya ve sosyal etkinliklere önem veriyoruz.

incele

                         

MALATYA KENT KONSEYİ

 

“İnsana ve Kente Dair Her Şey” sloganı ile yola çıkan bu anlayışla vizyonunu ve misyonunu belirleyen Malatya Kent Konseyimiz, yapmış olduğu örnek çalışmalar ile Malatyalıların heyecanını ve şevkini arttırmaya devam ediyor.

 

 

incele

                         

SİVİL TOPLUM AKADEMİSİ

Sivil toplum örgütlerimizin kapasitelerini genişletmek, yerelde hizmet üreten STK’ların daha etkin ve verimli bir şekilde hizmet üretmelerini kolaylaştırmak amacıyla yapacağımız programlar ile kente yeni bir bakış açısı kazandırıyoruz.

incele

                         

VEFA KONAĞI

 

Malatya’nın sosyal ve kültürel dokusuna yönelik hizmetlerimizden biri de, yine Battalgazi ilçemizde emekli vatandaşlarımız için Hürriyet Parkındaki eski Nikah Salonunun yerine yaptığımız Vefa Konağını hizmete açıyoruz. 

incele

                         

ÇEVREYOLU ALTINA ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

 

. Yeşiltepe bölgesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde yaklaşık 38 dönüm alan üzerinde inşa ettiğimiz Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezini bu yılsonunda bitiriyoruz.

incele

                         

BATTALGAZİ’YE HANIMLAR YAŞAM MERKEZİ

Kadın mutlu ise, toplum huzurlu olur…

Kadınlarımız sosyal hayatın önemli bir unsurudur. Kadının mutlu, huzurlu ve sağlıklı olması demek kelebek etkisi oluşturarak toplumun da huzurlu olması anlamına gelmektedir. Kadına önem vermemiz gerektiği kültürel ve dini hassasiyetlerimiz de çok bariz bir şekilde görülmektedir.

incele

                         

MADEM (Malatya Aile Danışma Merkezi)

 

Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara sosyal, eğitim, girişimcilik alanlarında vermiş olduğumuz hizmetler dışında, toplumun temel taşı olan ve bizler için öncelikli arz eden kurumdur.“Aile”.

incele

                         

ESKİ ASBESTLİ BORULARI YENİ NESİL BORULARLA DEĞİŞTİRİYORUZ

 

Malatya merkezde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımızla, kullanım ömrünü tamamlamış, paslanmış boruları yeni nesil 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla değiştiriyoruz.

incele

                         

17.4 Milyon TL Maliyetli Dev Proje Hayata Geçiyor

 

DOĞU KOLLEKTÖRÜ HATTI

Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü olarak, Malatya’nın içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını tamamen yenilemek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

incele

                         

AKÇADAĞ’A ÜSTYAPI YATIRIMLARIMIZ

KOZLUCA’YA KÜLTÜR MERKEZİ

Akçadağ Kozluca’ya 307 m2’lik bir arsa üzerine bir Kültür Merkezi inşaa ediyoruz. 

 

incele

                         

AKÇADAĞ'A ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ

 

 

İlçe genelinde tamamlanan, devam eden ve DAP kapsamında olan 311.5 kilometrelik altyapı yatırımının maliyeti 32 milyon TL.

incele

                         

ARAPGİR’E ALT YAPI YATIRIMLARIMIZ

 

Arapgir’e, toplamı 237 kilometre olan tamamladığımız, devam eden ve DAP kapsamında maliyeti 35 milyon TL değerinde alt yapı yatırımı yaptık.

incele

                         

ARAPGİRE ÜSTYAPI YATIRIMLARIMIZ

ARAPGİR’E MODÜLER KESİMHANE

İlçelere Modüler Kesimhane Kazandırıyoruz

Arapgir’de 660 m2 alan üzerine kurulan Mobil Kesim Ünitelerinde hemşerilerimiz nezih bir ortamda  aynı anda büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapılabilecek.

incele

                         

ARGUVAN’A ÜST YATIRIMLARIMIZ

ARGUVAN DA MODÜLER KESİMHANEYE KAVUŞACAK

İlçelerimize mezbaheneler inşa ediyoruz

Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların modern ve hijyenik koşullarda kesiminin yapılabilmesi için her ilçemize mezbaheneler inşa ediyoruz. Arguvan’da 660 m2 alanlı Modüler Kesimhane yapımına bu yaz başlayacağız.

incele

                         

ARGUVAN’A ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ

İlçe genelinde 7.8 milyon lira maliyetle tamamlanan, devam eden ve DAP kapsamında yaptığımız yatırımlarımız 115 kilometre.

incele

                         

DARENDE’YE ÜST YAPI YATIRIMLARIMIZ

DARENDE AŞUDU PARK VE SOSYAL TESİSİ

Darende İlçesi Günpınar Mahallesi Aşudu mevkiinde 3 bin 500 m2’lik alanda çok amaçlı sosyal tesis ve parkı yılsonunda hizmete açıyoruz.

 

incele

                         

DARENDE’YE ALT YAPI YATIRIMLARIMIZ

İlçe genelinde tamamlanan, devam eden ve DAP kapsamındaki çalışmalarımız 183.5 kilometre uzunluğunda olup maliyeti 18 milyon lira.

incele

                         

DOĞANŞEHİR - ÜST YAPI YATIRIMLARIMIZ

 

DOĞANŞEHİR’E KÜLTÜR MERKEZİ  KAZANDIRIYORUZ

Bütün ilçelerimize Kültür Merkezi kapsamında, Doğanşehir ilçe merkezine modern bir kültür merkezi yapıyoruz. Merkezin temelini bu yıl içinde atacağız.

incele

                         

DOĞANŞEHİR - ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ

lçe genelinde; tamamladığımız, devam eden yatırımlarımız 28.8 milyon lira değerinde ve 280 kilometre.

İlçe genelinde 27 milyon liralık 250 kilometrelik altyapı çalışmalarımızı tamamladık.

incele

                         

DOĞANYOL ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ

 

 

İlçe merkezi ve genelinde 6.4 milyon liralık 86 kilometre içmesuyu ve kanalizasyon altyapı yatırımını tamamladık.

Gökçe Mahallesi’nde inşa etmeyi planladığımız “Kapalı Sistem Sulama Tesisi’nin” ihalesi yapılacak.

incele

                         

DOĞANYOL'A ÜSTTYAPI YATIRIMLARIMIZ

 

DOĞANYOL MEYDANINA KAVUŞUYOR

Doğanyol Kültür Merkezini bu yılsonu itibariyle hemşerilerimizin hizmetine açacağız.

incele

                         

HEKİMHAN'A ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ

İlçe genelinde tamamladığımız, devam eden ve DAP kapsamında yaptığımız çalışmalarımızın maliyeti 35.7 milyon TL değerinde olup, 339 kilometre.

incele

                         

HEKİMHAN ÜSTYAPI YATIRIMLARIMIZ

HEKİMHAN’A ALIÇ SİRKESİ ÜRETİM TESİSİ 

Hekimhan ilçemizde dezavantajlı grubun geleneksel yöntemler ile üretmiş oldukları sirke üretimine ait işletmenin ihtiyacı olan alet ve makineleri temin ederek Alıç Sirkesi Üretim Tesisi’ni hayata geçirdik.

Proje ile birlikte ilçede, modern yöntem ve ekipmanlarla alıç sirkesi üretimi yapılacak.

incele

                         

KALE’DE ÜSTYAPI YATIRIMLARIMIZ

 KALE İTFAİYE BİNASI

Kale İtfaiye Binasının yapımına yılsonunda başlayacağız.

incele

                         

KALE’YE ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ

İlçe genelinde tamamladığımız, devam eden ve DAP kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız 6.4 milyon lira değerinde ve 64.3 kilometre.

 

incele

                         

KULUNCAK’A ALTYAPI YATIRIMLARI

 

 

İlçe genelinde tamamlanan ve devam eden yatırımlarımız toplam 8.4 milyon TL değerinde 98.2 kilometredir.

incele

                         

KULUNCAK’A ÜSTYAPI YATIRIMLARIMIZ

KULUNCAK MEYDAN DÜZENLEME

Büyükşehir Belediyesi olarak Kuluncak ilçesinde meydan ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayarak halkımızın kullanımına sunmuştuk. Meydana bakan binalar için projesini tamamladığımız ve yakında başlayacağımız cephe düzenleme çalışmaları kapsamında; dükkânların demir doğrama dış kapılarının yerine yeni tuğla duvar yapılıp doğal taş kaplama, bazalt sütun, ahşap camekân, ahşap görünümlü sac kepenk yapacağız.

incele


                         

PÜTÜRGE’YE YAPILAN ÜSTYAPI YATIRIMLARI

PÜTÜRGE PÜTÜRGE’YE MODERN KESİMHANE KAZANDIRDIK

Pütürge ilçemize 660 m2 alan üzerine kurulan Mobil Kesim Ünitelerinde hemşerilerimiz nezih bir ortamda aynı anda büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapılabilecek. Kesimhane, yıl sonuna kadar hizmet vermeye başlayacak.

incele

                         

YAZIHAN'A ÜST YAPI YATIRIMLARIMIZ

 

YAZIHAN KÜLTÜR MERKEZİ

Yazıhan’a yaklaşık 2 bin 100 m2’lik bir arsa üzerine Kültür Merkezi’nin açılışını sonbaharda yapıyoruz.

incele

                         

YAZIHAN'A ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ

 İlçe genelinde tamamlanan, devam eden ve DAP kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız 13.2 milyon TL değerinde ve 133 kilometre.

.

incele

                         

Otoshow Fuarı

OTOSHOW FUARI 

 

incele

                         

İSTİHDAM FUARI

Ülkemiz için ciddi bir problem olan istihdam ve işsizlik sorununa yönelik çözüm üretecek çalışmalar hayata geçirmek amacıyla düzenlemiş olduğumuz insan kaynakları ve istihdam fuarı ile iş dünyası başta olmak üzere, kentin tüm dinamikleri ile birlikte çalışıyoruz.

2018 yılında 7.sini düzenleyeceğimiz İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı ile değişik sektörleri Malatya’da bir araya getireceğiz.

  

 

incele

                         

YAPI DEKORASYOON FUARI

Yapı ve dekorasyon sektöründeki değişim ve gelişimleri Malatya’da vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bu sene Ekim ayında ikincisini düzenleyeceğimiz yapı dekorasyon fuarı ile farklı sektörleri Malatya’da buluşturacağız.

  

incele

                         

YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI

Ülkemizin farklı lezzetleri ve tatlarını bir arada bulundurarak vatandaşlarımızın yöresel tatlara Malatya’mızda ulaşma imkânı sağladık.

Kasım ayında dördüncüsünü düzenleyeceğimiz yöresel ürünler fuarı ile hemşerilerimize lezzet şöleni yaşatmaya devam ediyoruz.

 

 

incele

                         

2018 ETKİNLİK PROGRAMLARI

incele